Sony Xperia Z5 İnceleme

Video is ready, Click Here to View ×


http://shiftdelete.net/sony-xperia-z5-inceleme-65645

Sony’nin Berlin’de tanıttığı Xperia Z5 ailesi, nihayet ülkemizde satışa sunulmaya başlandı. Biz de serinin ortanca fakat en önemli modeli olan Xperia Z5’in inceleme videosu ile karşınızdayız.

Sony Xperia Z5 Türkiye fiyatı

Sony Xperia Z5 ailesinin Türkiye fiyatını vererek incelememize başlayalım. Önümüzdeki dönemde Xperia Z5 Compact ve Premium modellerinin de incelemelerini sizlerle paylaşacağız.
Türkiye’de Sony Xperia Z5 fiyatı 2.499 TL, Sony Xperia Z5 Compact fiyatı 1.999 TL ve Xperia Z5 Premium fiyatı 2.999 TL.

Bakalım 2499 TL fiyat etiketine sahip Sony Xperia Z5 bizlere neler sunuyor? Cevabı inceleme videomuzda.
Sony Xperia Z5 İnceleme

Sony, Xperia Z3 ve Z3+ modellerinden sonra Sony Xperia Z5 modelinde ciddi değişikliklere imza atmış. Her telefonun zayıf noktaları illa vardır, fakat Sony Xperia Z5 modelinde olan zayıf noktalar, çok da zayıf değil. Yani genel olarak olan eksi…

33 Comments on Sony Xperia Z5 İnceleme

 1. +ShiftDelete.Net ben kamerası iyi çekim yapan bir telefon almak istiyorum. Iphone istemiyorum. Sony x5 ile samsung note 5 arasında kaldım. Yada başka model. Siz bana hangi telefonu tavsiye edersiniz? Teşekkür ederim.

 2. Almayı düşünen arkadaşlara yardımcı olmak için bende kendi kullanıcı yorumumu yazayım..
  Bir aydır kullanıyorum ekranı oldukça iyi görüntü kalıtesi güzel yanlız en son ışık da bile rakiplerine göre biraz daha karanlık kalıyor..
  Rakiplerine göre ekranı qhd değil full hd ki bence böyle olması daha iyi.. Çünkü kesinlikle başarılı bi çözünürlüğe sahip sizi üzmüyor be fhd olması bataryanın ömrünü biraz daha uzatıyor.
  Bataryası bir günü rahat çıkartıyor hatta biraz kısık ışıkta çok fazla oyun oynamıyorsanız iki günü görüyor. Hızlı şarj oluyor onu da ekleyim.
  Kamerası ise ben çok beğendim çok hızlı odaklanıyor ve çok başarılı fotolar çekebiliyor. kesinlikle telefonun kamerasını eleştirenlere inanmayın. Bana göre şu anda en başarılı kameraya sahip..
  Performan olarak ben çok ileri düzey oyun oynayan insan değilim onun için değerlendirmem belki çok tatmin edici olmayacak ama uygulamalar arası geçişlerde youtube facebook vs gibi uygulamar hızlı bi şekilde geçiş yapıyorum ve takılma donma yaşamadım. Ps4 e bağlandığım oluyor bazen ve takılmadan oynayabiliyorum. Ama rakipleriyle kıyaslayacak bi durumum olmadı.
  Parmak izi sensörü 5 parmağa kadar kaydedebiliyor ve okumada bi problem yaşatmadı.Hemen algılıyor..
  Tasarıma gelecek olursak ben Lg ve sony nin tasarımlarını çok beğeniyordum Lg nin plastik olması hoşuma gitmiyordu sony de ise malzeme kalitesini elinize alınca hissediyorsunuz gerçekten. Arka taraf oldukça hoş bi dokunma hissi bırakıyor.. Telefon gerçekten güzel olmuş 🙂 sadece şöyle bir iki sıkıntı var bence.. Telefonu açma tuşu çok içerde hala alışamadım. Parmak izini güzel okuyor fakat basma hissi tam oluyor yani içerde olması o tuşu kullanmayı zorlaştırmış..
  Ses açma kısma tuşları ise en olmayacak yere konulmuş. Oyun oynarken filan iyi oluyor evet telefon yandurduğu için sıkıntı yok ama ne genel kullanımda ulaşmak çok zor oluyor..
  Genel olarak çok başarılı bir telefon alın arkadaş niye aldım amk ben bunu demezsiniz ;)

 3. elimde sony xperia z1 var ondan önce de z vardı z de kasma olmaya başladığı için z1 almıştım şuan hala hiç bir kasması yok hiç bir sıkıntım olmadı şarjı beni 1 güne yakın götürüyor. yani demek istediğim sony candır düşünmeden alın derim.

 4. ___________________________________________________
  I —————————– I
  I SONY I
  I _______________________________________________ I
  I I VODAFONE TR %68 00:30 I I
  I I I I
  I I ……… I I
  I I ( ) / I I I
  I I ( ) / I I I
  I I ( ) I I I
  I I ( ) I I I
  I I (……….) I I I
  I I I I
  I I /I / I I I
  I I / I / I I I
  I I I I I I
  I I I I I I
  I I I I I I
  I I 27 OCAK ÇAR I I
  I I I I
  I I I I
  I I I I
  I I I I
  I I I I
  I I I I
  I I I I
  I I I I
  I I –/– _7 ___– I I
  I I –/– I__I I_O_I I I
  I I_________________________________________________I I
  I I
  I —————————- I
  I___________________________________________________I

  SONY candır :)

 5. Amk telefonu sanki insanlar kara üzerinde değil de su altında yaşıyor gibi imal edilmiş. Sesi çıkmıyor, çabuk ısınıyor, bırak 45 dk 4 K çekmesini 2 dk sonra telefon ısınıp kamera açılmıyor siz ne konuşuyorsunuz. Şarj kablosu yeri 10 yıl önce ki Nokia N8 gibi :)) Sony bu işi bilmiyor. Sene de 4 model çıkarıyor. 1 sene geçmeden verdiğin paranın yarısına iniyor. Bi kasası güzel o da işte içindeki sorunları, satın alırken görmeyelim diye. Sony alma, aldırma. Sadece pişmanlık.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*