Sony Xperia Z3 – recenzja po dwóch miesiącach użytkowania

Video is ready, Click Here to View ×


Przed Wami podsumowanie dwóch miesięcy z Sony Xperią Z3. Z filmiku dowiecie się między innymi o tym, czy obudowa zbiera rysy i zadrapania, jak radzą sobie głośniki i aparat oraz czy bateria w urządzeniu jest faktycznie tak dobra, jak deklaruje to producent.

22 Comments on Sony Xperia Z3 – recenzja po dwóch miesiącach użytkowania

 1. @Krzysztof Swoboda czyli nie ma konieczności kupowania  etui ? bo myslalem nad zakupem takiego przezroczystego ale to wydatek rzędu 120 zł, poza tym nie można korzystać z ładowania magnetycznego.

 2. To mit, że poprzez ładowanie wyrabiają się zaślepki i telefon traci wodoodporność. Jeśli ktoś obchodzi się z zaślepkami delikatnie, to nic złego nie ma prawa się z nimi stać. Używałem wodoodpornej Xperii V przez 2 lata i po upływie tego czasu zaślepki były szczelne. Niedawno zmieniłem V-kę na Z3 Compact, którą uważam za najlepszy smartfon ever. 

 3. Z tym kablem magnetycznym to niezupełnie jest tak, jak mówisz, bo podczas ładowania kabel potrafi się odczepić od złącza magnetycznego, jeśli używamy telefonu. 

 4. @Krzysztof Swoboda Mam pytanie. Mianowicie wymieniam telefon. Zastanawiam się nad Z2 oraz Z3, z czego Z3 w mojej ofercie jest 400 zł droższa. Teraz pytanie, bo twoja żona używa Z2, a ty Z3. Czy warto dołożyć te 400 zł ? Pozdrawiam :)

 5. @Kuba Honryks cześć 😉
  Też przed zakupem słyszałem wiele opinii, a to że telefon pęka samoczynnie a to, że szkło na pleckach zbiera rysy było nawet o wypadających zaślepkach.

  Nie obchodzę się ze swoim telefonem jak z jajkiem. Noszę w kieszeni, mam zwykłą folię ochronną na pleckach i na ekranie i nic się nie dzieje. Nie będę czarował, że telefon mi upadł, bo tak nie było ale nic złego z moją Xperią się nie stało. Nie wiem, czy to moja sztuka jest po prostu udana czy inni tym telefonem wbijają gwoździe w ścianę, ale naprawdę, nie mam żadnych zastrzeżeń co do jakości wykonania.

  Co do nagrzewania, to w kilku trybach (4K, kreatywne filtry, zaawansowane gry) tylna ściana na wysokości aparatu jest cieplejsza, czasem konkretnie, ale to nie jest tak, że się o nią można sparzyć 🙂 To obudowa unibody, na dodatek wodoszczelna, więc czasem plecka mogą mieć inny rozkład ciepła ale jakiejś akcji z wyłączaniem urządzenia z przegrzania czy czegoś takiego, żeby Zetka parzyła, w życiu nie uświadczyłem 🙂
  Jeśli szukasz "mapy ciepła" w testach labolatoryjnych, wpisz w Gugla: "Xperia Z3 battery temperature".

  Podsumowując: nie sprzeczam się, może komuś Z3 pękła czy że komuś telefon zalało, lub się porysowała, nie dyskutuję z tym i nie twierdzę że tak nie jest. Mało tego, powiem nawet że to prawdopodobne, no ale przecież od czegoś Sony ma swój autoryzowany serwis w takich sytuacjach. Jednak moje urządzenie jest wolne od tego typu wad, co zresztą bardzo mnie cieszy 🙂 Żona używa Z2 i telefon przeszedł doprawdy bardzo wiele 🙂
  Jeśli bardzo boisz się o szklaną konstrukcję, to zaproponowałbym rozsądne folie ochronne i albo jakąś fajną obudowę ( zobacz nowy filmik: https://www.youtube.com/watch?v=owJ8iHJlPM8 ) albo zwykłą, stylową kaburę 🙂

  Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdro 🙂 

  PS: niektórzy mówią, żeby uważnie przyjrzeć się dacie zejścia telefonu z taśmy. To numer składający się np z cyfr 14W40 gdzie 14 to rok (2014) a W to tydzień tego roku. Niektórzy internauci piszą, że im późniejsza data produkcji, tym lepiej, bo firma zdążyła wyeliminować więcej wad produkcyjnych, ale to jedna z kilku teorii :)

 6. Cześć, zastanawiam się nad zakupem telefonu sony xperia Z 3, ciągle napotykam się na informacje w internecie że szybka łatwo pęka, że telefon się nagrzewa i pod wpływem ciepła szybka pęka, w salonie T-mobile pan odradził mi ten telefon i chciał mi wcisnąć inne, chciałem zapytać czy polecisz mi ten telefon na chwilę obecną i co myślisz o informacjach które krążą w internecie?

 7. cześć. po lajku bo fajna recenzja mam dwa pytania:
  1. pracuję na budowie i często telefon trzymam w kieszeni z wieloma rzeczami typu wkręty i śruby. kurz i pył jest też straszny. z3 wytrzyma? 
  2. lubię dobra jakość. jak się ma ma amoled samsunga którego wyświetlacze są mega do jakości wyświetlacza od sony?

 8. Świetna recenzja. Dzięki za patent z kabelkiem magnetycznym ! A o co chodzi z tym HDR -em aparatu. Czy to jest naprawdę tak ważne? I jeszcze jedno , jak włączyć ten double-tap? Z góry dziękuję. Znalazłem twój film na stronie android.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*