HTC One A9 (recenze)

Video is ready, Click Here to View ×


Video k recenzi: http://mobilenet.cz/c/28742

HTC před nějakým časem představilo nový model řady One, kolem kterého se okamžitě rozpoutala velká debata, především kvůli jeho designu. Během našeho testování jsme však usoudili, že se jedná o víc než jen kopii. HTC One A9 je sám o sobě velmi kvalitní smartphone, k dokonalosti mu ale přesto ještě velký krok chybí.

25 Comments on HTC One A9 (recenze)

  1. Kopíruje HTC iphone či nikoli? To je otázka, kterou najdete pod každou recenzí nebo obrázkem HTC One A9. A je opravdu smutné, že si většina populace mylně myslí, že tomu tak opravdu je. Přitom je to právě naopak 🙂 Už třeba níže probírané pásky na zadní straně, které propouštějí signál kovovou konstrukcí telefonu. Na ty má patent právě HTC. A proč se tedy objevují i na iphonu? Je to jednoduché, HTC a Apple spolu mají podepsanou spolupráci. Tato spolupráce vznikla právě ze sporu, kdy HTC žalovalo Apple za kopírování vzhledu telefonů HTC a Apple zase žaloval HTC za nějakou softwarovou podobnost. Ve výsledku tedy nemůžeme ani jednu stranu nařknout z kopírování. Za mě je tedy HTC opravdu jedinečné a stojí opravdu velký kus vepředu. Je to inovátor a možná i proto není úplně pro každého a ne každý se v něm najde.

  2. Povedený mobil, ale za tak prémiovou cenu bych čekal lepší chipset, více ramky, o dost větší baterii a mnohem lepší optimalizaci. Pro potenciální zájemce tu mám dvě jména: Xperia Z1 Compact a Z3 Compact. Zmiňovanou Z3ku Compact mám, a nemá ani jeden z těchto problémů. Je velmi výkonný, ramka sice na stejné kapacitě, ale na vaše aplikace máte více, baterie – rozhodně není problém se na jedno nabití při normálním používání dostat na 2 dny. Optimalizace na jedničku, vše je svižné i po necelém roce používání. Proti HTC nemá jen čtečku otisků prstů. A to vše o necelých 5 tisíc korun levněji.

  3. Nechci být rýpavý, ale co já vím tak řada One vyšla ještě před iPhonem6 a víme jak vypadá taková M7. Podle mého názoru bylo správně řečeno, že by se měl brát jako HTC a ne jako iPhone6, ten se taky nebral jako M7.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*